![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13603338
*
nr 1360 3338
Spegel
nutida, 145x115 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 19:27:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 15:43:09
1
1.000 kr
16/11 15:44:24
1
1.500 kr
16/11 16:07:18
2
1.500 kr
16/11 16:07:18
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/11 16:07:46
2
2.000 kr
16/11 16:09:37
1
Vinnande bud
16/11 16:11:05
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1360 3338
Spegel
nutida, 145x115 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 15:43:09 | 1 | 1.000 kr |
16/11 15:44:24 | 1 | 1.500 kr |
16/11 16:07:18 | 2 | 1.500 kr |
16/11 16:07:18 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
16/11 16:07:46 | 2 | 2.000 kr |
16/11 16:09:37 | 1 | Vinnande bud |
16/11 16:11:05 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53